• säästa raha küttekuludelt

  Kas soojuspump annab energiasäästu?

  Soovid säästa küttekuludelt, kuid kahtled soojuspumbas? Naaber rääkis, et tema seade küll midagi ei säästa, pealegi on sellega kogu aeg probleemid?

  Kuna soojuspumpade müüki ei piiratud ja seadmeid sai osta ning paika panna praktiliselt igaüks, on kindlasti kliente, kes ei ole seadmega rahul. Põhjus on imelihtne.

  Seadme valijal ja paigaldajal on puudunud vastav pädevus!

  Esiteks soojuspump tuleb valida õige, mis ei olegi nii lihtne kui esmapilgul paistab!

  Teiseks peab olema paigaldus korrektne. Ette on vaja näha üsna palju tegureid ja iseärasusi- kui sellega igapäevaselt ei tegele, ei ole võimalik 100%-list tulemust saada.

  Piltlikult öeldes, on erinevatel asjadel erinev otstarve. Uue lexusega metsast küttepuude vedamine ei pruugi just olla kõige otstarbekam ning linnatänavatel traktoriga liiklemine ei ole just kõige kiirem ja sujuvam viis (kuigi võttes arvesse tänaseid Tallinna tänavaid tundub see ainuvõimalik).

  Samuti ei kutsu Te endale koju kvaliteetköögimööblit paigaldama naaberhoovi koristajat, sest ta on luuaga osav ja tahab vähe raha.

  Õnneks liiguvad ka soojuspumba maailmas asjad täna selles suunas, et ilma kutsetunnistuseta ei saa enam seadmeid ei paigaldada ega müüa. Olukorda reguleerib fluoritud kasvuhoonekaaside keskkonnaseadus.

  Kui Teil on mõttes täna soojuspump soetada, soovitame veenduda, et paigaldajal on olemas vastav kutsetunnistus. Vastasel juhul võib tekkida tulevikus situatsioon, kus Te ei saa enam abi, kuna paigaldajal puudub ligipääs vastavatele ainetele.

  Huvi korral saate kontrollida erinevate isikute pädevust kutsetunnistuste registrist.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

9 + sixteen =