• Kliimaseadmed

    Personaalset pakkumist ning kõige kasulikumat seadet endale küsi siit! Sisekliimast ja jahutamisest Ühtlane temperatuur ruumis tagab värske ja puhanud enesetunde. Eriti on seda vaja kevadel ja suvel, kui ilmad muutuvad soojemaks ja ruumi õhku oleks vaja jahutada ning muuta väsrskemaks.

    Ideaalseks lahenduseks on õhukonditsioneer (kliimaseade), mis aitab hoida soovitud temperatuuri. Soovituslikult võiks elu-ja tööruumides hoida 21–23 ºC kraadist sisetemperatuuri. Tööpõhimõte, funktsioonid ja kasutusala Õhukonditsioneer on oma tööpõhimõttelt samasugune nagu külmkapp. Enamasti leiab see kasutust suvisel ajal ruumide jahutamiseks. Erinevaid funktsioone kasutades on seadmega võimalik vähendada ruumi õhuniikust, samuti ebameeldivaid lõhnu. Selleks on seadmed varustatud spetsiaalsete kapronfiltritega, mis puhastavad õhku ja vähendavad õhus lendlevaid tolmuosakesi. Täiuslikumate seadmete puhul on lisaks kapronfiltrile kasutusel ka lisafiltrid ja ionisaator. Nende abil puhastatakse ruumi siseõhku, mis tagab värskema ja puhanud enesetunde. Ionisaatori poolt tekitatavat ruumi õhu värskust võib võrrelda puhta ja värske õhuga, mis tekib näiteks peale äikesevihma metsas või voolava kose läheduses. Sõltuvalt seadmest on võimalik reguleerida ruumi temperatuuri vahemikus 16-30ºC, ventilaatori töökiirust, seadme sisse– ja väljalülitust, õhuvoolu suunavate labade asendit jm. Lisafunktsioonide valik sõltub juba konkreetsest seadmest ja mudelist. Paigaldades lisavarustusena konditsioneerile nn. talvevarustuse on seadmega võimalik  ka talvel jahutada. Ilma talvevarustuseta ei saa konditsioneeri aastaringselt kasutada. Aastaringne jahutus võib osutuda vajalikuks näiteks serveriruumides. Osa õhukonditsioneere töötavad ka vastupidiselt, st kütavad ruume. Selliseid seadmeid võib nimetada kliimaseadmeteks. Kasutamaks seadet kütmiseks ehk soojuspumbana peab seade olema inverter tüüpi. Müüjalt tasub uurida milline on konkreetse seadme lubatud töötemperatuuri vahemik. On/off tüüpi konditsioneere on lubatud kasutada vaid esimeste külmadeni, temperatuurini ca. 0ºC kraadi. Kindlasti ei saa selliseid seadmeid nimetada õhusoojuspumpadeks, millena neid tihti müüakse.

    Millist mudelit valida?

    Mobiilne mudel. Kasutatakse kõikjal, kus vajatakse efektiivset jahutust. Seade on ratastel ja varustatud käepidemetega, seepärast on teda ka kerga teisaldada ühest ruumist teise. Ei vaja täiendavat installeerimist. Soe õhk eemaldatakse kaasas oleva toru abil näiteks akna kaudu või ühendatakse ventilatsiooni väljatõmbe torustikuga. Kondensaatvesi koguneb kergesti tühjendatavasse mahupaaki. Funktsioone saab juhtida seadme esipaneelilt või kaugjuhtimispuldiga. Seade töötab ka väljatõmbeventilatsioonina. NB! Mobiilne konditsioneer ei ole võrreldav traditsioonilise konditsioneeriga, kus seade koosneb eraldi sise- ja välisosast. Mobiilne konditsioneer pigem leevendab olukorda, kui lahendab selle. Seinamudelid on kõige enam levinud. Suurema populaarsuse tingib seadme odav hind, lihtne paigaldus ja sobivus pea kõikides oludes. Siseseadme paigaldamiseks on vaja ainult 1m² suurust vaba seina pinda.Laekassett tüüpi mudeleid kasutatakse põhiliselt suuremates büroodes ja kaubanduskeskustes. Büroosse paigaldamisel eeldab laekassett ripplae olemasolu. Kaubanduspindadel ja kõrgete lagedega ruumides ei ole see oluline. Laekasseti eelisteks on veel madal müratase ja puhumine neljas suunas. Enamustes laekassettides on ka standardvarustuses kondensaadipump.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

five − two =