• Konditsioneer või soojuspump?

    Sageli pöördutakse meiepoole küsimusega, kas valida jahutamiseks konditsioneer või soojuspump? Milline valik teha? Lähtuma tuleks hakata hetkeolukorrast, millega köetakse ruumi, mida tulevikus soovitakse jahutada. Kui peaks tekkima vajadus abikütte järele, soovitame valida soojuspumba. Kuna konditsioneeride kasutegur jahutamisel on halvem, kui soojuspumba kasutegur jahutamisel, on konditsioneeri püsikulud suuremad. Samas on soojuspumba maksumus jällegi kõrgem kui konditsioneeri oma. Seega kui seadet ei rakendata kütmiseks või abikütteks, läheb tasuvusaeg pikaks ning tasuks eelistada tavalist konditsioneeri.

    Mis on konditsioneeri (on/off seadme) ja soojuspumba (inverter) tüüpi seadme põhiline vahe?

    On/off tüüpi seade läheb tööle täisvõimsusel, saavutamaks etteantud ruumitemperatuuri ning saavutades temperatuuri lülitab ennast välja, sama tsükkel kordub jälle kui ruumi temperatuur on tõusnud. Inverter tüüpi seade aga reguleerib kompressori pöördeid, seega saab ta töötada osakoormusega (väiksema kompressori pöörete arvuga) ning sellest ka parem kasutegur.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

three × 3 =