• Küttekulude kokkuhoidmine soojuspumbaga?

  Kütate oma eramut puude, elektriga? Või on teil vanast ajast jäänud töösse mõni katel, millega on palju mäsu ning mis ei ole eriti effektiivne, on kallis ja omakorda nõuab palju aega, et sealt üldse sooja välja võluda? Hommikul on toad külmad ja õhtul jälle liiga palavad?

  Milline oleks siis kõige kasulikum lahendus tuleviku suhtes? Keda usaldada?

  Iga müügimees tahab eelkõige enda toodet müüa, mistõttu ei pruugi ka soovitused läbinisti praktiliselt kasulikud olla.

  Esindades erinevaid tooteid ning puutudes igapäevaselt kokku erinevate teiste ja enda poolt pakutud lahendustega, saame pakkuda reaalselt kõige tulemuslikumaid lahendusi.

  Olete hädas seadme valikuga?

  Alustuseks tuleb välja mõelda, mis otstarbel te seadet soovite. Põhi, – abikütteks, kas vajate suvel või kogunisti isegi talvel jahutust? Milline vajadus nendest on kõige tähtsam?

  Tasuvusaja ning esmase investeeringu poolest tasuvad ennast kindlasti kõige kiiremini ära õhk-õhk tüüpi soojuspumbad, mis, nagu nimetus ütleb, võtavad energia välisõhust ja pumpavad teie eramu siseõhku. Sellise seadme paigaldust soosivad avatud planeeringuga siseruumid ning mitte väga suur kütet ja jahutust vajav pind.

  Arvesse tuleks võtta, et välistemperatuuri alanedes langeb ka seadme soojusväljastus ning kasutegur. Vaadelda tuleks ikkagi andmeid, kuidas käituvad seadmed külmaga ning palju suudavad seejuures sooja toota ja elektrienergiat säästa. Seadmete tehaseandmed on üldjuhul esitatud + 7C° juures. Meid aga huvitab kindlasti see, mis juhtub kui väljas läheb tõeliselt külmaks. Edaspidiste küttekulude vähendamiseks tuleb kindlasti valida piisava võimsusega või pigem võimsam seade.

  Aladimensioneeritud seade töötab pidevalt, külmade ilmade korral ei suuda piisavalt sooja toota ning tarbib elektrienergiat teile soojusenergiat andmata. Külmade ilmadega teevad välisõhust sooja võtvad seadmed ka tagasisulatusprotsessi, mille käigus siseruumidesse sooja ei puhuta. Samuti lühendab aladimensioneerimine seadme eluiga.

  Soovitame ning kõrvutame hea soojapidavuse ning normaalkubatuuriga eramule kuni 70 m2 põhi ning kuni 135 m2 abikütteks järgmisi seadmeid:

  Mitsubishi Electric FD35
  Fujitsu Nocria 14 LB

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

three × 1 =