• toshiba õhksoojuspump

  Miks valida õhksoojuspump?

  Suured küttekulud panevad inimesi otsima erinevaid lahendusi, kuidas kodu kütta soodsamalt. Siinkohal koguvad populaarsust õhksoojuspumbad. Õhksoojuspump aitab säästa küttekulude pealt. Seda saab kasutada nii abiküttena kui ka põhiküttena. Kuid kui kombineerida soojuspump teise kütteliigiga, võib kokkuhoid olla veelgi suurem.

  Õhksoojuspumpa tasub paigaldada igale poole, kus küttearved on liiga kõrged või kütmisel jääb puudu kasutusmugavusest. Kõige enam saab õhksoojuspumbast tulu majades, kus on elektri-, õli- või ahjuküte. Kui muidu on kasutatud kütmiseks ainult elektriradiaatorit, siis koos õhksoojuspumbaga kasutatakse radiaatorit juhul, kui õues läheb liiga külmaks ja õhksoojuspumba tootlikkus langeb.

  Õhksoojuspump tuleks valida selline, mis on piisavalt võimas arvestades pindala suurust, soojustust jne. Kui valida soojuspump, mis ei ole nii võimas, ei saavuta see ruumis soovitud temperatuuri.

  Soojusump vajab oma tööks küll elektrienergiat, kuid võrreldes tavalise elektrikatla või radiaatoriga, on selle elektrienergia tarbimine siiski aasta keskmiselt ligi kolm korda väiksem. Kui õhksoojuspump toodab  4 kWh energiat ja tarbib vaid 1 kWh, siis ülejäänud osa 3 kWh on nn tasuta energia. Elektriradiaator seevastu võtab 1 kWh elektrienergiat ja annab vastu 1 kWh soojusenergiat.  Suvisel ajal suudab soojuspump erinevalt teistest kütteallikatest pakkuda ka ruumide jahutust.

  Neid tulemusi arvestades tasub algne investeering end ära juba väga lühikese aja vältel. Kui võrrelda kõikuvate kütteõli ja gaasi hindadega, pakuvad soojuspumbad tarbijale hinnastabiilsust.

   

  Vaata meie seadmete valikut siit: Õhksoojuspumbad 

  Omale sobiva seadme leidmiseks pakume Teile ka tasuta konsultatsiooni. Kliki siia.