• Milline on parim soojuspump?

    Käesoleval hetkel pakutakse turul väga palju erinevaid soojuspumpasid. Võtame vaatluse alla näiteks õhk-õhk tüüpi soojuspumpad. Valida saab väga erineva hinna ning paljude erinevate tootjate vahel. Milline siis on parima hinna ning kvaliteediga pump?

    Teada on, et iga tootja ja müügimees kiidab ja peab parimaks ikkagi enda toodet. Keda siis ikkagi usaldada ning kuidas olla kindel, et hiljem ei pea otsust kahetsema? Kas ilusa jutu taga peitub ka tegelik kvaliteetne tulemus ning kas kõige “ilusam” hinnapakkumine ka lõppkokkuvõttes kõige parem on?

    Esimeseks ja kõige olulisemaks sammuks on seletada võimalikult täpselt, milliseks otstarbeks te seda pumpa tahate (abiküte, põhiküte jne.) ning kirjeldada objekti võimalikult üksikasjalikult. Siinkohal tuleks eriti silmas pidada hoone soojapidavust, klaaspindade suurust ning valida koos parim asukoht pumbale. Koht, mis oleks õhu jagunemisel ruumis kõige efektiivsem ning kus see ei häiriks klienti. Kui on täpselt teada, mis otstarbel te pumpa soovite, siis arvutatakse teile välja sobilik masin. Seejuures tuleb eriti tähelepanelik olla , et suures “hinnasõjas” ei valitaks teile nõrgemat masinat (tuntud kaubamärkide eliitmasinad on üldiselt kõik väga head ning mis siin salata, eks mõned tulevad ka tegelikult ühe liini pealt). Alguses tundub, et saate soodsa hinnaga hea asja, kuid hiljem selgub et seade töötab pidevalt ning seetõttu ka teie suured elektrikulud. Eesmärgiks on ju ikkagi võimalikult väikesed edaspidised küttekulud!

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

two × 3 =